Ang magsusulat nagsulat sa kini nga espesyalidad sa Shanghai: "Dili nimo makita kini nga pinggan sa mga restaurant menu tungod kay kini sobra na ang panahon. Apan, komon na kini sa mga pamilyang Intsik sama sa sinugba nga karne ngadto sa mga pamilya sa Kasadpan. bisan unsang pan nga utanon. "
Gipublikar nga may pagtugot gikan sa Long-Life Chinese Cookbook ni Madame Wong.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka libra nga baboy nga baboy
- 1 tasa nga tubig
- 2 tablespoons sherry
- 6 ka kutsara
- itom nga soy sauce
- 2 mga hiwa nga ginger
- 1 Scallion
- 2 ka kutsara nga asukar
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang baboy sa Nagabukal nga tubig. Magluto 1 ka minuto. Pag-ilis. Hugasan sa bugnaw nga tubig.
- Guntinga ang baboy ngadto sa 2-pulgadang mga cubes.
- Ibutang ang karneng baboy ug 1 ka tasa nga tubig sa usa ka kulonon o bisan unsang uban nga bug-at nga kolon. Pagdala og tubig nga lutoon. Pagdugang sherry, soy sauce , ginger, ug scallion.
- Itakot ang kaldero. Simmer sa ubos kaayo nga kainit 2 ka oras.
- Idugang ang asukar. Pagdala sa taas nga kainit. Baste hangtud sa gravy coat ang karne.
- Mahimong mag-andam daan. Mahimong frozen. Pag-usab sa dili pa mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 307 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 98 mg |
| Sodium | 1,013 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 33 g |