Recipe ug photo sa maayong kabubut-on sa Konseho sa Soy Foods.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/4 ka kilo nga tofu (silken, drained)
- 1/4 pound nga keso (Parmesan)
- 1 dash salt (sa pagtilaw)
- 1 dash pepper (sa pagtilaw)
- 2 medium nga itlog (mga yolks lang)
- 1 1/2 ka harina nga harina
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka processor sa pagkaon, dugangi ang tofu ug plus hangtud ang tofu anaa sa usa ka maayong pagkaayo. Idugang ang parmesan, asin, pepper ug mga itlog hangtud nga maayo ang pagkahiusa. Sunod, idugang ang harina ug isagol ang usa hangtud nga maporma ang bola.
- Himoa ang gagmay nga mga bahin sa minasa ngadto sa taas nga mga pisi. Uban sa kutsilyo nga gituslob sa harina, ihigot ang mga pisi ngadto sa 3/4 pulgada nga mga piraso.
- Pagdala sa usa ka dako nga kolon sa lightly salted nga tubig ngadto sa usa ka hubag. Ibutang ang imong gnocchi nga minasa ngadto sa simmering nga tubig ug tugoti ang pagluto sulod sa 3 ngadto sa 5 ka minuto o hangtud nga ang gnocchi nga nabanhaw sa ibabaw; habwahe ug maayo ang imong paborito nga sarsa.
Ania ang pipila ka mga sauces nga pares labi ka maayo sa gnocchi:
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 435 |
| Total Fat | 26 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 253 mg |
| Sodium | 648 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 32 g |