Kini nga karne sa sopas ug sebada dali nga magkauban diha sa imong crockpot ug mao ang hingpit nga resipe alang sa usa ka gabii sa tingtugnaw. Kini andam ug naghulat alang kanimo sa pag-abot sa balay gikan sa trabaho o eskwelahan. Pag-alagad niining busog nga karne ug barley nga sabaw uban sa baga nga tinapay o mga rolyo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pound nga pan nga karneng baka, putlon ngadto sa 1/2-pulgada nga cubes
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga sibuyas
- 2 mga gusok nga celery, giputol
- 2 medium carrots, diced
- 3/4 tasa nga cebada
- 1 bay dahon
- 6 ka tasa
- karne sa karne
- 1 teaspoon nga asin o tilawi
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa crockpot, tipunon ang karneng baka nga may sibuyas, celery, carrots, barley, bay leaf, ug beef broth.
- Pagtabon ug magluto sa sabaw sa LOW alang sa 6 ngadto sa 8 ka oras.
- Tilawi ug dugangi ang asin ug paminta, kon gikinahanglan.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 281 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 68 mg |
| Sodium | 1,188 mg |
| Carbohydrates | 22 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 28 g |