Ang kini nga flavorful barley sa karne ug sabaw sayon nga himoon diha sa panaksan, ug makakuha sa dugang nga lami nga lami gikan sa mga uhong. Pag-alagad niining talagsaon nga sabaw sa pagtilaw uban sa mga biskwit nga bag-o nga giluto o gitanom .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kutsara nga lana sa canola
- 2 ka cloves
- ahos (minced)
- 1/2 nga tasa
- sibuyas (
- tinadtad )
- 2 mga gusok nga celery (tinadtad)
- 2 medium carrots (tinadtad)
- 8 ounce ka uhong (mga 2 - 2 1/2 ka tasa, ginunting)
- 4 ka tasa
- karne sa karne
- 1/4 tasa nga cebada
- 4 ngadto sa 8 ka onse nga karneng baka (diced)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga Dutch nga hurno o saucepan, init nga lana; Pagkaon sa ahos, sibuyas, celery, carrot, ug uhong sulod sa mga 8 ngadto sa 10 ka minutos, o hangtud nga malomo.
- Idugang ang karne sa karne sa baka, sebada, ug baka; pagtabon, pagkunhod sa kainit ug pagkalaya sulod sa 45 ngadto sa 55 ka minuto, o hangtud nga ang sebada malumo, usahay usahay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 277 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 38 mg |
| Sodium | 1,009 mg |
| Carbohydrates | 30 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 21 g |