Pagdali sa usa ka dali ug sayon nga vegan based sauce sa satay alang sa grilled tofu, ug ang tanan nga mga vegetarian ug vegan sa imong barbecue sa gawas sa pagpasalamat kanimo. Kini usa ka sayon nga resipe, nga gidasig sa Indonesian ug Thai nga mga resipe sa satay, alang sa usa ka simple nga sinugba nga tofu nga satay sa usa ka simple nga lubi, curry paste ug peanut butter satay sauce. Kini vegetarian, vegan, ug hingpit nga tudlo nga licking delicious.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 block tofu, frozen, thawed ug pressed
- 1/2 tasa nga gatas sa lubi
- 2 tbsp peanut butter
- 1 tbsp puti nga karsones nga puti
- 1 tbsp hoisin sauce
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pag-andam sa imong tofu: Unsaon pagpadayon sa tofu.
2. Slice tofu ngadto sa cubes alang sa skewering o grilling
3. Pag-agos sa gatas sa gatas, peanut butter, paste sa curry ug hoisin sauce sa ubos nga kainit.
4. Pag-atake sa tofu sa sarsa sulod sa usa ka oras; Ang sarsa mosanay samtang kini mobugnaw.
5. Pag-andam sa tofu, hinay-hinay nga bugas uban sa sarsa. Ang tofu kinahanglan nga mokabat mga 6-7 ka minuto sa matag kilid.
6. Pag-alagad nga nanghatag og daghang uban sa dugang sarsa nga sarsa sa satay, o, isul-ob ang sarsa sa kilid ingon nga ituslob.
Sama niini nga resipe?
Naghigugma kini nga vegetarian ug vegan tofu nga resipe? Ania ang pipila ka mga talagsaon nga mga butang nga imong mahimo sa tofu:
- Vegetarian nga tofu nga mga fries
- Mga resipe gamit ang silken tofu
- Usa ka kompletong listahan sa mga tofu nga resipe
- Unsa ang nutritional value sa tofu?
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 318 |
| Total Fat | 24 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 155 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 19 g |