Kining simple nga cabbage ug apple combination naghimo sa usa ka flavorful side dish. Ang casserole gipahimutang sa mga mumho nga tinapay sa wala pa mokaon. Kini nga casserole mahimo nga usa ka paborito nga homecooked dish!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium ulo cabbage, coarsely tinadtad
- 2 ka copa nga mansanas, ginunting, gipanitan
- 1/3 nga tasa nga asukar
- 1 ka kopa sa pinong tinapay
- 6 ka kutsara nga mantekilya, natunaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang tinadtad nga cabbage sa Nagabukal nga tubig ug magluto 3 ngadto sa 5 ka minutos, hangtud nga gamay nga malumo apan magul-anon gihapon. Pag-ilalom maayo.
- Layer cabbage ug mga mansanas sa usa ka 2-quart casserole, pagwisik sa asukal ug mga mumho sa tinapay sa matag layer.
- Pat sa ibabaw nga layer nga patag sa atubangan sa pagdugang sa katapusan nga mga mumho.
- Ibubo ang natunaw nga mantekilya sa ibabaw sa casserole.
- Pagtabon ug magaluto sa 350 F Sulod sa 45 minutos, o hangtud sa init sa tibuok.
- Kuhaa ang hapin sulod sa miaging 15 minutos.
Mga kausaban
Aron makadugang sa usa ka gamay nga dugang nga lami sa pinggan, sulayi ang pagdugang og gamay nga kaningag o cumin.
Ang duha nagdugang og butang nga talagsaon niining yano nga pagkaon.
Dugang nga mga Recipe sa Cabbage aron sa Pagsulay
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 290 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 31 mg |
| Sodium | 171 mg |
| Carbohydrates | 42 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 5 g |