Usa ka lami nga karot nga makaroni ug keso nga may karne sa yuta ug tomato paste. Ang usa ka dakung usa ka kalan-on nga gihigugma sa tibuok pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 kilo nga karne sa yuta
- 1 ka asin nga asin
- 1/8 ka kutsarita nga yuta itom nga pepper
- 1 green bell pepper, tinadtad
- 1 medium sibuyas, tinadtad
- 1 nga pakete
- macaroni ug keso nga panihapon , nga giandam uban sa gatas ug margarine ingon nga direksyon sa pakete
- 1 mahimo (14.5 ngadto sa 16 onsa) nga kamatis, dughan, uban sa likido
- 1 mahimo (12 ounces) ang tibuok nga lugas sa kernel, nahubsan
- 1 mahimo (6 onsa) tomato paste
Unsaon sa Paghimo Niini
- Brown ground beef uban ang asin ug paminta sa usa ka dako nga skillet.
- Idugang ang sibuyas ug berde nga paminta; magpadayon sa pagluto hangtud nga sibuyas mao ang malumo nga.
- Idugang ang mais ug kamatis ug tomato paste; kainit.
- Pag-agay sa giandam nga macaroni ug keso nga panihapon; simmer sulod sa 8 ngadto sa 10 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 277 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 67 mg |
| Sodium | 251 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 25 g |