Kini nga dali, lami nga casserole gihimo sa usa ka homemade puti nga sarsa nga adunay keso.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka pakete nga frozen nga broccoli, 10 ounces o mga 1 1/2 ka tasang tinadtad
- 4 mga hiwa nga linuto nga ham
- 1/2 nga tasa nga gisagol
- cheddar nga keso
- 2 tasa puti nga sarsa, sumpay sa resipe sa ubos
- 2 teaspoons nga uga nga mustasa
- 1/2 ka kutsarita
- asin
- dash pepper
- 1 ka kutsara nga minced sibuyas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto brokoli hangtud nga halos malumo; ibutang sa buttered casserole dish. Ibabaw uban sa sliced ham.
- Paghimo og puti nga sarsa ug pagdugang sa keso sa masiut nga sarsa; magluto sa ubos nga init hangtud matunaw ang keso.
- Idugang ang nahabilin nga mga sangkap sa sarsa; ibubo ang ham ug broccoli.
- Magluto sa casserole sa 400 F sulod sa 20 ngadto sa 25 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) |
|---|
| Mga kaloriya | 271 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 35 mg |
| Sodium | 1,682 mg |
| Carbohydrates | 34 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 10 g |
(Ang kasayuran sa nutrisyon sa atong mga resipe gikalkula gamit ang usa ka sangkap nga database ug gikonsiderar nga usa ka pagbana-bana. Ang indibidwal nga mga resulta mahimong magkalahi.)