Ang nagkalainlaing matang sa lami niini nga lami nga kan-on ug lutu nga beans. Ang itom nga mga liso gihugpong sa humay, kamatis, ug mga utanon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kutsara nga utanon nga lana
- 1 teaspoon butter
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga sibuyas
- 1/4 nga tasa nga tinadtad nga celery
- 1/4 nga kopa nga tinadtad nga green pepper
- 1 mahimo (15 ka onsa) itom nga mga liso, gihumol
- 1 mahimo (14.5 ounces) nga dughan nga mga duga sa kamatis nga adunay duga
- 1 teaspoon nga asukar
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga dahon oregano
- Gipauga ang 1/2 nga kutsarita
- basil
- 1/4 ka kutsaritang ahos nga powder
- 1/4 ka sili nga pepper
- 1/8 ka asin nga asin
- 1/8 ka kutsarita nga mainit nga sarsa
- 1/2 nga tasa nga tag-as nga lugas nga puti nga bugas, nga wala kaon
- 1/4 ka sopa nga yuta
- turmeric
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init sa lana sa utanon ug mantekilya sa usa ka medium saucepan sa kainit nga kainit. Idugang ang sibuyas, celery, ug berde nga paminta; magluto, kanunay nga pagpalihok, hangtud nga malomo.
- Pag-agos sa pinutol nga mga liso, kamatis, asukar, oregano, basil, pulbos nga ahos, pepper, asin, ug init nga sarsa; dad-a ngadto sa usa ka hubag. Pagpakunhod sa kainit, ug pagkalaya, pagkadiskobre, 15 minutos o hangtud nga matig-a, kanunay nga makadasig; gigahin.
- Magluto humay, mosunod nga mga direksyon sa pakete, uban ang pagdugang sa turmeric sa pagluto nga likido.
- Pag-alagad sa init nga black mixture sa humay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1051 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 59 mg |
| Carbohydrates | 187 g |
| Pagkaon sa Fiber | 45 g |
| Protein | 52 g |