Kung gusto nimo ang usa ka gamay nga panakot, isablig ang mga patatas sa fingerling nga may usa ka panimpla sa Cajun sa wala pa mag-ihaw. Pag-alagad sa mga sinangag nga patatas uban sa bisan unsang pangunang plato, uban sa usa ka kilid sa utanon o itoy nga salad.
Naghimo sila og labing maayo nga pan nga may bahin sa mga steak o usa ka sinugba.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kilo nga fingerling patatas
- 5 ka cloves nga ahos, nahugno ug maayong pagkadunot
- 3 ka kutsara nga lana sa oliba
- 2 teaspoons lemon juice
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga dahon
- Asin sa dagat ug bag-o nga itom nga pepper
- Ang panimpla sa Cajun nga makatilaw, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat hudno sa 450 °.
- Paggiok og usa ka dako nga puthaw nga linuto sa pan nga adunay lana sa oliba o spray nga may spray sa lana sa oliba.
- Scrub patatas ug guntinga ang mga dagko sa katunga.
- Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang mga ahos, lana sa oliba, duga sa lemon, thyme, pepper, ug panimpla, kon gamiton.
- Ihagis ang patatas uban sa ahos ug mantika sa lana.
- Arrange ang giputos nga patatas sa usa ka layer sa giandam nga pan.
- Magaluto alang sa 25 ngadto sa 30 ka minutos, o hangtud nga ang mga patatas linghod.
Mahimo Ka Usab
- Ang sinugba nga patatas nga may Bacon
- Gipugas nga pula nga mga patatas
- Cajun nga sinugba nga patatas
- Basic Roasted Potatoes
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 311 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 176 mg |
| Carbohydrates | 50 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 7 g |