Kining yano nga fried sweet patatas naghimo sa usa ka nindot nga pamahaw o panihapon nga pinggan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka copa nga gipamasa nga kamote
- 1/2 nga kopa nga sliced sibuyas
- 4 ka kutsara nga lana o bacon sa Canola, o kombinasyon
- 1 teaspoon nga asin, o sa pagtilaw
- 1/8 ka kutsara nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init og lana o mga droga sa usa ka dako nga bug-at nga panagang sa kainit.
- Idugang ang kamote, sibuyas, asin, ug pepper.
- Tabuni ug magluto hangtod nga gamay nga browned, mga 10 minutos.
- Pag-alis ug pagluto sulod sa mga 20 minutos, pagliso sa daghang mga higayon, hangtud nga parehas nga browned ug malumo.
Tan-awa usab
Pagkaon nga Madanihon nga Pan nga Fried Sweet Potatoes
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 209 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 440 mg |
| Carbohydrates | 29 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 3 g |