Ang dato ug lamian nga sarsa nga brown butter sauce mao ang usa ka dali nga paagi sa pagsul-ob sa sinangag nga manok, pasta, ug mga plato sa utanon. Kini labi nga maluho nga pag-agas sa ibabaw sa caramelized butternut squash o yano nga mashed patatas .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ka kutsara nga butter (1 stick)
- 1 clove nga ahos, nahugno ug tinadtad
- 1/4 tasa coarsely chopped sage dahon
- 1/8 ka kutsarita nga yuta itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Unsaon sa paghimo sa sage brown butter sauce:
- Matunaw ang mantequilla sa usa ka medium saucepan nga gitakda sa ubos nga medium heat. Sa diha nga ang mantequilla magsugod sa pagkuha sa gamay nga bubbly, dugangi ang tinadtad nga ahos nga clove.
- Pag-agas sa ahos sa mantikilya sa 1 minutos. Idugang ang tinadtad nga sambog ngadto sa mantikilya nga ahos ug ipadayon ang pagpalihok ug pagluto sa sagol nga alang sa 1 ngadto sa 2 dugang nga mga minuto, hangtud nga ang mantekilya misanag kaayo nga tabunon ug may dato, mahait nga kahumot.
- Panahon nga ang saging brown mantikilya salsahan uban sa yuta nga itom nga pepper ug sa pag-alagad niini nga mainit.
- Kini nga tam-is nga browned mantikilya sauce resipe naghimo sa 4 ngadto sa 6 servings.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 174 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 41 mg |
| Sodium | 6 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |