Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 nga sobre nga wala ginabaligya nga gelatin , pareho sang Knox
- 4 ka kutsara ang granulated sugar
- 1 tasa nga nagabukal nga tubig
- 2 teaspoons almond extract, ingon nga gitinguha *
- 1 tasa ang nahubas nga gatas
- 1 tasa nga bugnaw nga tubig
- 1 mahimo (15 ounces) nga prutas nga cocktail nga may syrup *
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Sa usa ka medium nga panaksan, isagol ang gelatin ug ang asukar, pagpalihok sa maayo nga pag-mix.
2. Ibubo ang nagabukal nga tubig sa ibabaw sa gulaman / gatas nga sagol, ug gukda hangtud hingpit nga matunaw.
3. Pag-agda sa almond extract, evaporated gatas, ug ang bugnaw nga tubig, maayo ang pagsagol.
4. Ibubo ang gelatin ngadto sa usa ka panaksan o magsulud sa agup-op kung gusto. Chill hangtod nga lig-on.
5. Aron makaalagad, guntinga ang gelatin ngadto sa 1 ka pulgada nga kwadrado o mga diamante ug alagaran ang canned fruit ug ang syrup gikan sa lata.
Ang almond float mahimo nga giandam daan ug gipalig-on (dili frozen) hangtud nga andam sa pag-alagad. Nag-alagad 4 hangtud 6.
Mga kausaban * Mahimo nimong pulihan ang lemon o vanilla extract
* Paggamit sa mga lata nga mandarin nga oranges o uban pang mga canned fruit sa dapit sa prutas nga cocktail.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 312 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 12 mg |
| Sodium | 132 mg |
| Carbohydrates | 68 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 7 g |