Foyot Sauce Recipe
Ang Foyot Sauce usa ka kalainan sa sarsa nga Benearnaise nga ginama nga gihimo pinaagi sa pagdugang sa glaze sa karne ( glace de viande ), usa ka pagkunhod sa brown nga stock, ngadto sa batakang Béarnaise. Kini naghatag sa sarsa og usa ka lawom, karne nga palami nga nagsangkap sa pagkalagot sa Béarnaise.
Sama ni Béarnaise, ang Foyot Sauce kasagaran gisudlan sa sinugba nga steak , apan mahimo nimo kining isulud sa bisan unsa nga sinugba, bisan sa isda o mga utanon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pint
- Béarnaise nga sarsa
- 2 Tbsp
- karne glaze
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka gamay nga saucepan, sa makadiyut ipainit ang karne sa ubos nga kainit hangtud kini matunaw.
- Pag-agas sa karne nga glaze ngadto sa 1 pint Béarnaise sarsa. Pag-alagad dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 27 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 337 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |