Kining dali nga penuche frosting naluto diha sa panaksan sulod lamang sa pipila ka mga minuto. Ang frosting adunay fudgy texture, ug kini kahibulongan sa usa ka butter pecan cake o spice cake.
Ipakatap kini sa butternut squash cupcake o brown sugar cupcake . Kung ang frosting hugot kaayo, dugangi og gamay nga init nga tubig. Aron pahapsay ang frosting, ituslob ang imong spatula o kutsilyo sa init nga tubig samtang ikaw mikaylap.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga mantikilya
- 1 tasa brown nga asukal, giputos
- 1/4 nga gatas sa tasa
- 2 ka tasa nga gi-aybis sa asukal sa mga confectioner, kapin o kulang
- init nga tubig, opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka saucepan, matunaw ang 1/2 nga tasa nga mantikilya. Idugang ang brown sugar. Dad-a ngadto sa usa ka hubag ug ubos nga kainit sa medium-ubos. Lutoa alang sa 2 ka minutos, kanunay nga pagpalihok.
- Idugang ang gatas ug dad-a pabalik ngadto sa usa ka hubag, kanunay nga pagpalihok.
- Kuhaa ang pan gikan sa kainit ug himoa nga ang sagol nga pabugnawon sa lukewarm.
- Sa hinay-hinay, dugangi ang asukar nga giagwanta sa pag-agas sa panit samtang nagbunal hangtud nga igo ang pagkaylap. Kung sobra ka baga, dugangi ang usa ka gamay nga init nga tubig.
- Naghimo og igo nga pag-frost sa pagtabon sa ibabaw ug sa kilid sa usa ka 2-layer cake o usa ka 13x9-pulgada nga cake.
Mahimo Ka Usab
Ang Fluffy Caramel Cream Cheese Frosting
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 167 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 16 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Carbohydrates | 29 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |