Kining hilaw nga pagkaon nga pagkaon nga sabaw nga resipe nagsugod sa usa ka creamy cashew milk base ug nagdugang nga flavorful mushrooms alang sa usa ka hilaw nga vegan nga "cream of mushroom". Mahimo nimo kini ipainit sa usa ka mainit nga plato o tighimo sa kape aron makatagamtam sa pagpainit sa hilaw nga mga pagkaon nga sabaw.
Kung gusto nimo nga sabaw sa uhong, imong matagamtam kining bersyon sa pagkaon! Gigamit nako ang regular nga mga uhong sa cremini sa kini nga resipe, apan ang mga portobella o yano nga mga uhong nga butang nga maayo ang mahimo usab. Ang tanan nga mga sangkap yano ug pamilyar, nga naghimo niini nga usa ka maayo nga resipe sa starter kung bag-o ka sa pagkaon sa hilaw nga mga pagkaon.
Tan-awa usab: Unsaon Paghimo Gatas sa Cashew
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka tasa ang gatas sa gatas
- 1/2 sibuyas
- 1 clove nga ahos
- 1 tasa nga uhong
- 2 tbsp.
- Nama Shoyu (o
- Bragg's Liquid Aminos )
- 1 tbsp. lime juice
- Asin sa pagtilaw (asin sa dagat)
- Gidibuho: gisul-ob nga mga uhong
Unsaon sa Paghimo Niini
Iproseso ang tanan nga mga sangkap sa usa ka blender o sa food processor hangtud nga sinagol ug creamy, o hangtud nga gitinguha nga pagkaayo ang makuha. Ibabaw uban sa dugang nga dunay dughan nga mga uhong.
Mao kana! Dali kaayo kining himoon nga hilaw nga pagkaon sa pagkaon sa uhong! Enjoy!
Sama sa hilaw nga mga pagkaon? Ania ang pipila pa ka mga hilaw nga vegan nga mga resipe aron sa pagsulay:
- Dugang nga mga Raw Food Diet Recipes
- Top Ten Easy Easy Raw Food Recipes
- Raw vegan carob pudding nga resipe
- 7 ka hilaw nga vegan salads
- Raw vegan cucumber salad nga may lime dressing
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 194 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 570 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 7 g |