Kon nakuha nimo ang vegan, imong makita nga usahay mahimong lisud ang pagpangita og mga ideya sa pamahaw aron mohaum sa imong pagkaon. Bisan pa, kini nga hilaw nga pagkaon nga muesli hilabihan ka lamian - matagamtam nimo ang matag panginhas! Sama kini sa usa ka himsog nga muesli o granola cereal nga adunay lab-as nga prutas ug nag-una sa gatas nga hilaw , ug usa ka talagsaon nga himsog nga pamahaw nga ideya alang sa mga nagakaon sa usa ka pagkaon sa pagkaon nga hilaw ug buhi.
Kini usa ka talagsaong resipe nga ingon niini, apan aron mahimo nga talagsaon kini, makadugang sa lubi sa lubi - kana ang tinago nga sangkap nga himoon kini nga hilaw nga granola muesli nga tinuod nga pagdayeg-takus.
Dugang Raw Vegan Recipe
- Raw Food Cauliflower "Rice" Recipe
- Mga Homemade Raw Chocolate Recipe
- Dali nga Raw Vegan Hummus Recipe
- 7 Matahum nga Raw Vegan Salad nga Sulayan
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3/4 cup nuts (raw)
- 10 ka petsa (gibana-bana, natumog ug pitted)
- Opsyonal: 2 ka kutsara nga lana sa lubi
- 1 tasa nga bag-ong prutas (ang mangga, berry o saging maayo)
- Opsyonal: 1 ka kutsara nga lab-as nga hilaw nga lubi
- Pagputol sa gatas sa gatas (hilaw, sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pinaagi sa paggamit sa usa ka processor sa pagkaon , pagproseso sa mga nuts ug mga petsa ug lana sa lubi nga magkauban hangtud nga ang mga almut dul-an sa hamis nga yuta. Gg
- Pagsagol sa usa ka panaksan uban ang lab-as nga prutas ug grated coconut.
- Ibabaw sa gatas nga nut, sa pagtilaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 2949 |
| Total Fat | 50 g |
| Tulas nga Tambok | 26 g |
| Unsaturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 20 mg |
| Carbohydrates | 672 g |
| Pagkaon sa Fiber | 73 g |
| Protein | 26 g |