Si Chef Paul Kirk, ang gisaulog nga 'Baron of Barbecue' gikan sa Siyudad sa Kansas, naghimo niining tanan nga katuyoan nga gama, nga puno sa mga tanum, mga panakot ug palami. Ang kini nga BBQ rub adunay usa ka matam-is nga bahin, apan hinumdumi nga ang temperatura sa pagluto medyo ubos aron ang asukar dili masunog.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 tasa nga asukar
- 2 ka kutsara nga paprika
- 1 ka kutsarang sibuyas nga sibuyas
- 2 ka kutsara nga ginagmay nga asin
- 1/2 ka tbsp powder nga ahos
- 1/2 tablespoon chili powder
- 1/2 ka tbsp lemon nga pepper
- 1 ka kutsarang sage
- 1/2 ka baso nga baso
- 1/2 teaspoon nga rosemary
- 1/4 ka kutsara nga pepper pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol ug tipiganan sa usa ka sudlanan sa hangin.
- Padayon sa usa ka mabugnaw, ngitngit nga dapit. Kini nga rub magpabilin nga maayo sulod sa 6 ka bulan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 94 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4,694 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 1 g |