Ang pastry based pastry nga minasa usa ka resipe nga popular sa France. Kini tam-is, balas nga tisyu perpekto alang sa paghimo nga custard ug berry tarts.
Mga nota sa luto: Dali ug bugnaw ... Ang sekreto sa flaky pastry mao ang pagdumala niini kutob sa mahimo. Sa diha nga ang pagsagol sa basa nga mga sangkap ngadto sa uga, paghunong sa higayon nga kini maghiusa sa pagporma sa nagkalainlain nga minasa. Pagdagan ang imong mga kamot sa ilawom sa bugnaw nga tubig sulod sa pipila ka mga minuto ug pat-ak nga patuyang sa dili pa ang pagdala sa minasa. Kini magpugong sa minasa gikan sa pagtunaw ug pag-proseso sa init nga lawas.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/4 ka copa
- hingpit nga harina
- 1 ¼ ka tasa
- powdered sugar
- ½ tasa nga pinahumok nga almendras
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/2 nga tasa nga bugnaw nga mantikilya
- 1 itlog, nga gibunalan
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka gamay nga panaksan, isagol ang harina, asukar, almond, ug asin. Pinaagi sa paggamit sa pastry cutter, tinidor nga tinidor nga tinidor, o usa ka processor sa pagkaon sa pulse setting, guntinga ang chilled butter ngadto sa harina hangtud nga kini susama sa coarse nga balas uban sa pipila nga mga piraso nga mantikilya nga makita gihapon. Pag-agos sa itlog ngadto sa sinagol ug hinayhinay nga itambog sa makadaghang higayon, hangtud nga kini moporma og usa ka bola nga naghiusa.
Guntinga ang minasa ngadto sa duha ka bola, pag-ugmad sa gamay nga mga hulagway sa disk, pagputos sa plastic wrap, ug pag-init sa daghang oras sa dili pa kini mahimo.
Alang sa paspas nga pag-andam: Ibutang ang minasa sa freezer sulod sa 40-50 ka minuto sa dili pa kini mahimo.
Naghimo og igo nga minasa alang sa duha ka resipe sa usa ka lapok o 1 ka double nga tinapay nga resipe.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 227 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 57 mg |
| Sodium | 189 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 4 g |