Kining sayon nga kinaraan nga itlog nga itlog nga gipangulohan sa usa ka gamay nga nutmeg sa yuta sa wala pa magluto.
Ang custard sa itlog kahibulongan makapahupay alang sa pipila ka mga sangkap ug sayon nga pag-andam. Kini nga bersyon gihimo uban sa klasikong pangunahan sa grated nutmeg .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka gatas nga gatas
- 2 ka dako nga itlog
- 1/8 ka asin nga asin
- 4 ka kutsara
- granulated sugar
- Ang pinch nutmeg (presko nga grado kung mahimo)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 325 F.
- Ibutang ang upat ka 6 ka ounce nga custard cups sa mas dako nga pan nga linuto sa kalaha.
- Sa usa ka medium nga panaksan, hugpong ang gatas, itlog, asin, ug asukar.
- Bahina ang gidaghanon sa custard nga sagol sa mga tasa nga custard; pun-on ang pan sa init nga tubig ngadto sa usa ka giladmon hapit gani sa ibabaw sa custard.
- Isablig ang matag servi uban sa nutmeg ug pagluto sa preheated oven sulod sa mga 40 ngadto sa 55 ka minuto, o hangtud nga ibutang ang custard. Kini nagadepende sa giladmon sa linuto sa kalaha . Ang custard aduna gihapoy gamay nga pag-igo sa sentro; usa ka kutsilyo nga gisulod sa center kinahanglan nga mahinlo.
Mahimo Ka Usab
Sayon nga Dili-Crust Custard Pie
Ang Pineapple Custard Pudding Cake
Ang Rich Vanilla Custard Sauce
Egg Custard Tinapay nga Pudding Uban sa Nutmeg
Classic Custard Pie nga adunay Nutmeg
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 141 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 159 mg |
| Sodium | 93 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 8 g |