Kining sayon nga lutoon nga mga liso maayo kaayo alang sa cookouts sa ting-init ug piknik. Paggamit sa imong paborito nga lata nga lata nga lata, kini hingpit alang sa katapusang gutlo sa pagluto - himo lang kini nga doktor sa mga sangkap nga lagmit anaa sa imong pantry o fridge, ug voila! Adunay usa ka lamian nga pinggan nga andam na sa usa ka bugto. Ang yanong lista sa mga sagol naglakip sa Bacon, ketchup, sibuyas ug mais nga mais o brown nga asukal, uban sa mga seasoning.
Dugang nga mga Recipe sa Cookout
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ka hiwa nga bacon, diced
- 1/4 ka tasa nga minar nga sibuyas
- 2 lata (16 ka onse matag usa) nga lutoon nga liso
- 1/2 ka tasang ketchup
- 1/4 tasa nga mangitngit nga corn syrup o brown sugar
- 2 teaspoons
- uga nga mustasa
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Sa usa ka dako nga panagang sa kainit sa medium nga kainit, magluto ang bacon hangtud nga hapit malaya; Idugang ang sibuyas sa mga dripping ug padayon nga magluto hangtud nga malomo.
- Idugang ang mga liso, ketchup, mais nga mais o brown sugar, ug ground mustard; Mix maayo.
- Kung ang kaldero dili luwas sa hurnohan, ibalhin ang sinagol sa usa ka greased baking dish.
- Tabuni ug pangaon sa preheated oven sulod sa 30 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 586 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 3 mg |
| Sodium | 263 mg |
| Carbohydrates | 109 g |
| Pagkaon sa Fiber | 29 g |
| Protein | 34 g |