Ang Katapusang Pulong nga kalanog usa ka classic nga gituohan nga napalambo sa panahon sa pagdili . Kon mao kana ang kahimtang, usa kini sa mas maayo nga mga ilimnon nga mogawas gikan sa "hulaw." Ang nahibilin sa istorya nag-ingon nga kini naugmad sa Detroit Athletic Club. Kini ang tanan sumala sa Bottoms Up ni Ted Saucier ug gikutlo ni Paul Clarke sa The Cocktail Chronicles.
Ang resipe sayon ra nga adunay susama sa mga bahin sa upat ka mga sangkap, bisan tuod ang usa ka tawo tingali naghunahuna nga kini mahimong usa ka komplikado nga hilis sa lami. Bisan pa, ang resulta usa ka kahibulong nga ilimnon ug ang usa nga sulod sa mga katuigan nakakita sa pipila ka mga maayo nga angay nga mga spotlight sa cocktail nga mga menu.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3/4 ounce gin
- 3/4 onsa juice sa apog
- 3/4 ounce Green Chartreuse
- 3/4 onsa maraschino liqueur
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga adunay yelo.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 160 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |