Kining tasty broccoli casserole mao ang hingpit nga dulang sa paniudto alang sa usa ka maanindot nga panihapon sa panihapon, o lutoon kini aron makauban ang adlaw-adlaw nga pagkaon sa pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 10 ngadto sa 12 ka ons nga frozen nga tinadtad nga broccoli, giluto ug gihugasan
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 2 ka kutsara ang maayong pagkalata nga sibuyas
- 2 ka kutsara
- hingpit nga harina
- Dash sa pepper
- 1/8 teaspoon nutmeg
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 1/2 ka copa
- tunga ug tunga o light cream
- 1 1/2 ka kopa nga pinutol nga mahait nga Cheddar (6 ounce)
- 3 dako
- mga itlog, gibunalan
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init sa hurno sa 350 F. Grasa ang usa ka 2 1/2-quart nga casserole o pan nga sinugba.
- Ibutang ang brocholi nga lutoon ug gipaon sa giandam nga casserole.
- Pag-init sa mantekilya sa usa ka dako nga kaw-it o pan sa pan; idugang ang sibuyas ug sauté sa mga 2 ngadto sa 3 ka minutos, hangtud nga ang sibuyas malomo.
- Pag-agas sa harina hangtud nga maayo ang pagkasagol ug pagluto, pagpalihok, alang sa 1 ka minuto. Idugang ang pepper, nutmeg, asin, ug tunga-tunga ug tunga. Padayon sa pagluto sa ubos nga kainit hangtud nga matig-a. Pag-agos sa keso ug magluto hangtud nga matunaw ang keso.
- Idugang ang mga ikatulong bahin sa init nga keso nga sarsa nga sagol sa pinikpik nga itlog; idugang balik ang mainit nga sagol, maayo ang pagkasagol. Ibubo ang broccoli.
- Magaluto alang sa 35 ngadto sa 45 ka minuto, hangtud nga ang usa ka kutsilyo nga gisal-ut diha sa sentro sa brocholi casserole ug mogawas nga limpyo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 634 |
| Total Fat | 52 g |
| Tulas nga Tambok | 29 g |
| Unsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 288 mg |
| Sodium | 728 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 24 g |