Kini nga pan nga gisudlan sa Parmesan nga manok dagko sa humay o patatas, o makadugang sa usa ka gamay nga marinara ug mag-alagad sa spaghetti alang sa lamian nga pagkaon sa pamilya.
Tan-awa usab
Oven Fried Chicken Breasts
Crispy Oven Fried Creole Chicken nga May Panko Crumbs
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga margarine o mantikilya
- 2 cloves nga ahos, minced
- 8 boneless chicken dairy halves
- 2/3 tasang grated cheese parmesan
- 1 tasa nga maanindot nga mga mumho nga tinapay
- 1/4 nga tasa nga tinadtad nga lab-as nga parsley o 2 ka kutsara nga uga nga parsley flakes
- 1 ka asin nga asin
- 1/2 teaspoon nga yuta itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka saucepan sa ubos nga kainit, matunaw ang mantikilya nga may minced nga ahos.
- Himoa ang usa ka sagol nga gisagol sa mga mumho sa tinapay , keso sa Parmesan, parsley, asin, ug pepper.
- Ipakaon ang mga bahin sa manok sa mantikilya; roll sa mantikilya nga sagol.
- Ibutang sa usa ka 9x13-inch nga baking dish ug magaluto sa 350 ° sulod sa 50 ngadto sa 60 ka minutos.
Mahimo Ka Usab
Classic Southern Fried Chicken
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 2726 |
| Total Fat | 159 g |
| Tulas nga Tambok | 44 g |
| Unsaturated Fat | 62 g |
| Cholesterol | 849 mg |
| Sodium | 1,442 mg |
| Carbohydrates | 34 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 273 g |