Kini usa ka maayo nga resipe alang sa usa ka baga, matam-is, saging nga barbeky nga adunay usa ka talagsaon nga palami. Kini nga saging nga barbekyu hingpit alang sa baboy ug manok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka tasang ketchup
- 1 tasa sibuyas (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 3/4 nga kopa
- maple syrup
- 1/4 tasa nga lemon juice
- 1/4 nga kopa
- brown sugar (hugot nga giputos)
- 1/4 tasa nga tubig
- 2 tablespoon nga ahos (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 2 tablespoon nga Worcestershire sauce
- 2 teaspoon nga lemon zest
- 1/2 ka asin nga asin
- Opsyonal: 1/2 ka kutsarita nga coriander
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gabunon ang tanan nga mga sangkap sa salsahan sa usa ka dako nga saucepan. Pagdala sa usa ka maayo nga simmer sulod sa mga 15 ngadto sa 20 minutos, nga walay tabon, nga makapadasig kanunay.
- Sa higayon nga maluto ug mub-an, kuhaon gikan sa kainit. Himoa ang sarsa nga cool sa 10-15 ka minuto sa dili pa gamiton.
- Kung mag-una sa pipila ka mga adlaw, himua nga bugnaw ang bugnaw, mga 30 minutos. Tipigi ang usa ka sudlanan nga adunay taklob sa refrigerator sulod sa usa ka bulan. Pag-init sa microwave sulod sa usa ka minuto o duha sa dili pa gamiton sa gigamit nga mga karne.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 19 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |