Nailhan usab nga Pakoras o Bhajjis, kini ang hingpit nga snack alang sa bugnaw, ting-ulan nga adlaw! Paghimo sa usa ka batch ug pag-alagad kanila uban sa matam-is nga-sour Tamarind Chutney. Gamita ang bisan unsang utan nga imong gusto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ulo cauliflower (o uban pang utanon nga imong gipili; patatas, mga dahon sa spinach, sibuyas, paneer alang sa panig-ingnan)
- 1 tasa nga Bengal gram nga harina
- 1/2 ka kutsarita
- pula nga chili powder
- 1 pinch asafetida
- 1/2 ka kutsarita
- turmeric
- 1 ka kutsarita nga thymol nga binhi
- asin sa pagtilaw
- Utanon, canola o sunflower oil (alang sa lawom nga pagprito)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sagola ang gramo nga harina ug ang tanan nga mga panakot sa usa ka gamay nga tubig sa usa ka panahon, aron sa paghimo sa usa ka baga nga batter (gamay nga gamay kay sa pancake batter). Idugang ang asin sa pagtilaw.
- Kon ang paggamit sa cauliflower magputol niini ngadto sa mga piraso sa lami. Alang sa mga patatas ug mga sibuyas tipik nga manipis; alang sa mga dahon sa spinach pagputol sa mga punoan ug pagbantay lamang sa mga dahon; alang sa paneer giputol ngadto sa 1 "cubes.
- Pre-heat oil ug ipaubos ang kalayo ngadto sa medium. Kini magtugot sa mga bhajias sa pagluto nga maayo sa gawas ug sa sulod.
- Panit sa mga utanon nga maayo sa batter ug unya lawom nga fry hangtud nga bulawan.
- Magpatulo sa mga tualya sa papel ug mag-alagad uban sa Tamarind Chutney o tomato ketchup .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 76 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 397 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |