Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka kilo nga bugasbugas, gihumol sa asin ug bag-ong itom nga pepper
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 tasa nga tinadtad nga celery
- 1 medium yellow nga sibuyas, gipanitan ug tinadtad
- 2 carrots, ginunting
- 3 ka cloves nga gipanitan og ahos
- 2 nga mga shallots, gipanitan ug giputol
- 1 ka kutsara nga tinadtad nga parsley
- 1 ka kutsara nga serbesa tanan nga katuyoan
- 2-1 / 2 ka copa nga gama sa panit o gamiton nga canned
- 1-1 / 2 nga mga tasa pula nga bino
- 2 bay nga mga dahon
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga thyme, tibuok
- Salt ug bag-o nga itom nga pepper sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
Pinaagi sa paggamit sa usa ka dako nga itom nga frying pan, brown sa mga seasoned oxtails sa lana sa oliba . Kinahanglan nimo kini buhaton sa mga 3 ka mga batch. Kuhaa ang mga baki sa usa ngadto sa 6 ngadto sa 8-quart nga bug-at nga kalan-sa ibabaw nga kolon. Biyai ang lana sa frying pan ug ibutang ang celery, sibuyas, carrot, ahos , shallots , ug parsley. Sa diha nga ang mga sibuyas mao ang mga tin-aw nga idugang ang harina ug pagpalihok sa pag-ayo. Pag-uswag og pipila ka mga minuto ug idugang ang stock sa karne, mga dahon sa bay, ug thyme , uban sa oxtails .
Simmer tipik sulod sulod sa 2 ka oras, o hangtud nga malomo. Pag-agda usahay. Pagdugang og asin ug paminta sa pagtilaw samtang nahuman ang pagkaon.
Source: ni Jeff Smith (William Morrow)
Gipublikar nga may pagtugot.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 178 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 88,301 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 4 g |