Ang hinay nga cooker nailhan tungod sa paghimo sa lamian nga mansanas nga mansanas. Magluto lang sa mga mansanas sa tibuok adlaw uban sa asukar ug mga panakot, ug magkaadunay lamian nga mansanas sa mansanas sa katapusan sa adlaw.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- mansanas, gipanitan, gisudlan ug giputol sa mga kwarto, aron pun-on ang 4-quart crockpot sa 1 1/2 ngadto sa 2 pulgada gikan sa ibabaw
- 4 ka tsp.
- cinnamon
- 1/2 tsp cloves
- 1/2 ka tsp asin
- 3 tasa nga asukar
- 4 ka kutsarang tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol sa slow cooker. Pagtabon ug magluto sa HIGH hangtud sa init, dayon mobalik ngadto sa LOW ug magluto sa tibuok adlaw (7 ngadto sa 10 ka oras).
- Kon kini nahuman na, ug ang mga mansanas bug-os nga lutoon ibutang ang gagmay nga kantidad ngadto sa usa ka processor sa pagkaon ug pulso hangtud nga hapsay.
PAHINUMDOM:
Kon makahimo ka niini, ibutang sa limpyo, sterilized nga mga tadyaw ug seal samtang init, dayon iproseso ang tunga sa pinto o pints nga 5 minutos sa Nagabukal nga tubig nga canner. 1,001 ka mga tiil ngadto sa 6,000 ka mga tiil, ug giproseso sulod sa 10 minutos, ug labaw sa 6,000 ka mga tiil, 15 ka minutos.
Pagbalibad sa Pagkaon sa Apple ug Apple Butter Publication
Mahimo Ka Usab
Panalipod sa Apple-Cranberry
Applesauce With Cinnamon (slow cooker)
Sayon nga Crock Pot Applesauce
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 20 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |