Kini mao ang usa ka sabaw nga sabon sa crab nga gihimo sa maayo nga kalidad nga crabmeat, gatas, ug evaporated gatas o cream. Ang usa ka gamay nga gidaghanon sa nutmeg ug ang pipila ka uga nga sherry makadugang sa komplikadong lami sa sabaw.
Pag-alagad sa niini nga sabaw uban sa oyster crackers o saltines.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka tasa nga crabmeat, gikutlo ug gipili
- 2 ka gatas nga gatas
- 2 ka copa nga tunga sa tunga o sa us aka gatas
- 3 ka kutsara nga mantikilya
- 2 ka piraso sa panit sa lemon
- 1/4 teaspoon nga yuta nutmeg, o sa pagtilaw
- asin ug paminta
- 2 ka kutsara nga dry sherry
- 3 ka kutsara nga cornstarch nga sinaktan sa 4 ka kutsara nga bugnaw nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagsagol sa tanan nga mga sangkap gawas sherry ug nahugno nga mga crackers sa slow cooker; pagpalihok sa pagsagol sa mga sagol. Pagtabon ug magluto sa LOW alang sa 3 ngadto sa 5 ka oras. Sa wala pa mag-alagad, pagpalihok sa sherry.
Idugang ang sagol nga cornstarch, pabalhin, ug magluto alang sa laing 10 ngadto sa 15 ka minutos, o hangtud nga mub-an og gamay.
Naghimo sa mga 6 ngadto sa 8 ka mga pagkaon. Isip usa ka kausaban, dugangi ang lutoon nga lutoon niini nga sabaw mga 30 minutos sa dili pa magserbisyo.
Mahimo Ka Usab
Ang Manhattan-Style Clam Chowder
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 193 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 50 mg |
| Sodium | 231 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 10 g |