Kini nga Waldorf salad gihimo uban sa pagdugang sa bugas. Ang humay ug mga walnuts makahimo niini nga usa ka malipayon, makapahayahay nga salad nga hingpit alang sa mainit nga adlaw. Ang salad kolor ug puno sa lami. Ang mayonnaise ug yogurt nga pagsul-ob mao ang sabor sa dash sa cinnamon.
Pag-alagad sa salad sa spinach o baby kale kauban ang mga avocado slices, pinya nga mga singsing, o orange nga mga bahin.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka copa nga pula nga lamian nga mga mansanas, gisul-ob ug gisul-an, wala mapilo
- 1/4 tasa nga duga sa pinya o apple juice
- 3 ka copa nga brown o puti nga kan-on, lutoon ug pabugnawan
- 1 tasa nga tinadtad nga celery
- 1 tasa nga tinadtad nga mga walnuts
- 1/2 ka tasa nga pasas
- 1/4 nga tasa nga ginunting nga mga carrot
- 3/4 tasa vanilla o plain nga yogurt, ubos ang tambok
- 3/4 nga cup mayonnaise
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/4 teaspoon nga kaningag
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka dako nga pag-alagad nga panaksan, isagol ang dughan nga mga mansanas ug pinya o apple juice. Idugang ang humay, celery, walnuts, pasas ug carrots; pagpalihok sa pagsagol sa tanan nga mga sagol.
Sa usa ka linain nga panaksan, isagol ang yogurt, mayonnaise, asin, ug kaningag; pagpalihok sa pagsagol. Pag-agas sa mayonnaise nga sagol sa apple mixture.
Pagtabon ug pagpalambo sa Waldorf salad hangtud nga andam nga moserbisyo.
Mahimo Ka Usab
Sukaranan nga Waldorf Salad Recipe
Tinadtad nga utanon ug Rice Salad nga adunay Lemon Dressing
Apple Salad Uban sa Pecans ug Raisins
Waldorf Salad Uban sa Mga Seksyon sa Orange ug mga Raisin
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 637 |
| Total Fat | 36 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 16 mg |
| Sodium | 213 mg |
| Carbohydrates | 71 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 10 g |