Kini nga batakang Waldorf salad usa ka classic nga kombinasyon sa mga mansanas, mayonnaise, ug walnuts. Pag-alagad sa salad sa mga lut-od nga mixed salad greens o lettuce. Idugang ang pipila nga pasas o uga nga cranberry ngadto sa salad kung gusto nimo.
Ang batakang Waldorf salad nagsugod sa ulahing bahin sa 1800. Ang mga walnig gidugang niadtong 1928, uban sa ubas. Kini nga bersyon wala maglakip sa mga ubas, apan mobati nga libre nga makadugang sa 1 ka copa sa halved seedless nga ubas alang sa bag-o nga Waldorf nga salad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka copa nga mansanas (coarsely chopped; mga 2 ka mansanas)
- 1 tasa nga celery (tinadtad)
- 1/2 nga cup mayonnaise (o sa pagtilaw)
- 1/3 nga tasa nga walnuts (coarsely chopped)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ipahiusa ang tanan nga mga sagol sa usa ka gisudlay nga panaksan.
- Pag-alagad sa Waldorf salad sa mixed salad greens.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 289 |
| Total Fat | 27 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 12 mg |
| Sodium | 196 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |