Ang Kisir sama lang sa tabouleh apan labi ka gamay. Gihimo sa usa ka red pepper paste, halos sama kini sa couscous, apan uban sa usa ka sipa. Mag-alagad uban sa pita , usa ka appetizer, snack, o gamay nga pagkaon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka copa nga bulgur sa trigo (maayo o medium grade)
- 1 hugpong berde nga mga sibuyas, tinadtad
- 1 cucumber tinadtad
- 1 ka kutsarang presko nga dill
- 2 tablespoons parsley
- 3 ka kutsara nga lemon
- 2 medium tomatoes, tinadtad
- 1 pula nga kampana nga paminta, binhi ug tinadtad
- 3 ka kutsarang red pepper paste o tomato paste
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsarita nga itom nga pepper
- Pula nga paminta sa pagtilaw
- Nagabukal nga tubig (mga 1 1/2 ka tasa)
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Sa usa ka panaksan, ibutang ang trigo nga bulgur uban ang igo nga tubig nga nagabukal aron matabonan. Tugoti nga molingkod sulod sa mga 15 minutos.
2. Pagpanglimpyo sa mga utanon.
3. Pagsagol sa red pepper / tomato paste uban sa veggies, herbs ug spice. Mix maayo.
4. Kuhaa ang bulgur trigo gikan sa tubig ug ibutang sa tualya. Sugoa ang sobra nga tubig. Pagsagol sa red pepper paste ug maayo ang pag-mix.
5. Pagtabon ug pag-refrigerate pipila ka oras sa dili pa magserbisyo. Pag-alagad uban sa dahon sa grape, romaine lettuce dahon, ug presko nga pita nga tinapay .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 77 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 22 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |