Ang kampanilya nga sili napuno sa usa ka tuna ug tinadtad nga utanon nga gisudlan nga sinagol dayon gipauna sa patatas nga tipik sa patatas. Kini usa ka tasty nga kombinasyon sa palami alang sa pinutos nga mga sili. Pagdasok uban ang berdeng kampanilya, o paghimo og usa ka mabulukon nga presentasyon nga adunay yellow ug pula nga mga sili.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka medium nga kampana nga sili
- 1 1/2 ka copa
- linuto nga bugas
- 1 nga mahimo o pouch (mga 7 ounces) nga tuna, nahutdan ug gipangputol
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga celery
- 2 ka kutsara nga maayong pagkaluto nga sibuyas
- 2 ka kutsara ang maayong pagkaluto nga canned pimiento
- 1/2 ka asin nga asin
- Dash pepper
- 3/4 nga cup mayonnaise
- 1/2 tasa nga nahugno nga mga chips nga patatas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Guntinga ang mga sili sa katunga; Kuhaa ang mga tumoy ug mga liso. Magluto sa sili sa usa ka gamay nga gidaghanon sa Nagabukal salted tubig alang sa mga 5 minutos; habwaon. Isablig ang mga sili sulod sa gamay nga asin; ibutang sa usa ka mabaw nga linuto sa kalaha.
- Sa usa ka panaksan, isagol ang humay sa tuna, celery, sibuyas, pimiento, 1/2 teaspoon nga asin ug dash pepper. Hinayhinay pagpalihok sa mayonnaise hangtud maayo ang pagkasagol.
- Pag-andam sa tuna nga gisagol sa tuna ngadto sa pepper shells. Ibubo ang mga 1/2 nga kopa sa tubig ngadto sa linuto sa kalaha sa palibot sa tuna ug humay nga giputos sa mga sili. Isablig ang patatas nga tipik sa patatas sa ibabaw sa matag giputos nga paminta.
- Pagluto sa tuna ug bugas nga gisudlan og sili sa 350 F sulod sa 30 minutos.
Naghimo og 6 pinutos nga sili.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 405 |
| Total Fat | 22 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 19 mg |
| Sodium | 241 mg |
| Carbohydrates | 43 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 8 g |