Ang Cilantro ug jalapeno peppers naghatag niini nga karne nga usa ka gamay nga kainit ug daghang mga lami. Pag-alagad niining maayong pagka-us aka meatloaf uban sa humay o masahon nga patatas alang sa usa ka dili maayo nga pagkaon sa pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ngadto sa 1 1/4 ka libra nga dugang nga-lean nga karne sa yuta
- 1/2 pound ground pork
- 1 ka dako nga itlog
- 2/3 tasa nga ketchup, gibahin
- 1 teaspoon nga chili powder
- 1 ka diyutay nga asin nga asin
- dash pepper
- 2 ka kutsara ang maayong pagkaluto nga cilantro
- 1 clove nga ahos,
- napusgay ug pinahumok nga minced
- 1/2 nga tasa nga maayong pagkiskis sa pula nga sibuyas
- 1/4 nga tasa nga maayong pagkadugmok nga kampanilya
- 1 ngadto sa 2 ka kutsara nga minced jalapeno pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa karne, baboy, itlog, 1/3 nga copa sa ketchup, chili powder, asin, pepper, cilantro, ahos, sibuyas, kampanilya, ug jalapeno pepper.
- Pag-mix aron sa pagsagol sa hingpit. Pakupot ngadto sa 9x5x3-inch nga tinapay nga pan.
- Magaluto sa 350 ° sa 1 ka oras.
- Ipasa ang nahabilin nga 1/3 nga tasa nga ketchup sa ibabaw ug ipadayon ang pagluto sulod sa 15 ngadto sa 20 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 410 |
| Total Fat | 19 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 259 mg |
| Sodium | 805 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 42 g |