Kini mao ang usa ka dako nga saging nga barbekyu nga dili tan-awon sama sa saging nga barbeky . Ang matam-is nga mga lami nga bunga nagdugang sa kadaghanan sa bisan unsang butang nga mahimo mong ihaw o manabako apan labi ka maayo sa mga manok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 32 ounces (950 mL) nga canned peaches
- 1 1/2 ka tasa (360 ml) nga suka
- 1 tasa (240 mL) nga lana sa pagluto
- 1 tasa (240 mL) brown sugar
- 3/4 nga tasa (180 mL) maple syrup
- 3 ka kutsara (45 mL) lemon juice
- 2 tablespoons (30 ml) Dijon mustard
- 2 ka kutsara (30 mL) nga cornstarch
- 1 ka kutsara (15 ml) salsahan sa Worcestershire
- 1 clove nga ahos (minced)
- 1 teaspoon (5 ml) cinnamon
- 1/2 teaspoon (2.5 mL) itom nga pepper
- 1/2 teaspoon (2.5 mL) nga luy-a sa yuta
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ang lunsay nga mga peach sa usa ka blender.
- Dissolve cornstarch sa usa ka gamay nga tubig.
- Pagsagol sa tanan nga mga sangkap sa usa ka saucepan ug dad-on sa usa ka ubos nga pabukala. Bawasan ang kainit ug simmer sulod sa 30 minutos, kanunay nga pagpalihok aron malikayan ang pagsunog. Tugoti nga pabugnawon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 87 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 13 mg |
| Carbohydrates | 11 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |