Ang mga pinalaya ug lab-as nga mga tanum nga Provencal makapalambo sa tangy nga kamatis sa niini nga tin-aw nga sabaw nga sabaw. Ang kan-on nga lutu nga giluto direkta sa sabaw sa utanon naghatag sa igo nga starchiness aron mapadako ang pagkamakanunayon. Pag-alagad sa una nga kurso nga may medium-acid red wine.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka kutsara nga lana sa oliba
- 2 sibuyas (tinadtad)
- 1 carrot (diced)
- 1 stalk celery (tinadtad)
- 3 ka cloves nga ahos (napugos)
- 2 teaspoons orange zest
- ½ kutsarita thyme (uga)
- ½ teaspoon nga mga liso sa fennel (nahugno)
- 2 ka kutsara nga tomato paste
- 3 ka tasang tubig
- 1 28 oz mahimo kamatis (gagmay nga diced)
- 1 ½ tasa nga stock sa manok (o stock sa utanon)
- ½ kutsarita nga asin
- ¼ ka kutsaritang itom nga pepper
- 1 teaspoon nga asukar
- ¼ tasa nga puti nga bugas
- 1 ka kutsara nga parsley (lab-as, tinadtad)
- 2 tablespoons basil (presko, tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka dako nga saucepan sa medium nga kainit, sibuyas nga sibuyas, carrot, celery, ahos, orange zest, thyme, ug fennel nga binhi sulod sa 5 minutos, hangtud nga ang mga utanon magsugod nga mahimong malambot. Idugang ang tomato paste ug tubig, whisking hangtud nga ang tomato paste hingpit nga ilakip. Pag-agay sa mga lata nga kamatis, manok o utanon, asin, pepper, asukar, ug kan-on. Simmer sulod sa 15-20 ka minuto, hangtud nga ang humay malomo. Pag-agay sa parsley ug basil ug maglingkod nga init.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 145 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 67 mg |
| Carbohydrates | 22 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 4 g |