Suprême Sauce Recipe
Ang Suprême Sauce usa ka natapos nga sarsa nga gihimo pinaagi sa pagpalambo sa usa ka sarsa sa isda nga velouté nga adunay bug-at nga cream.
Ang Suprême Sauce usa ka sulundon nga iring alang sa sautéed nga manok. Kini usab ang base nga gigamit sa uban pang klasikal nga mga sarsa - sama sa Ivory, Mushroom o Aurora sauces.
Usab tan-awa: Ang Inahan nga Mga Sake
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 quart chicken velouté
- 1 tasa nga bug-at nga cream
- 1 ka kutsara nga mantikilya
- Kusog nga asin
- White pepper (bag-o nga yuta, aron makatilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka heavy-bottomed saucepan, hinayhinay nga ipain ang bug-at nga cream ngadto sa ubos sa usa ka simmer , apan ayaw itugot nga kini lutoon. Tabuni ug hupti ang kainit.
- Kaina ang velouté sa lain nga kaldero sa medium-high heat. Dad-a ngadto sa usa ka hubag, unya ubos nga kainit sa usa ka simmer ug pagpakunhod alang sa mga 5 minutos o hangtud nga ang kinatibuk-ang gidaghanon nga mikunhod sa usa ka tasa.
- Palihoka ang mainit nga cream ngadto sa velouté ug ibalik kini ngadto sa simmer sa makadiyut lamang.
- Pag-agay sa mantequilla, panahon aron makatilaw uban ang Kosher asin ug puti nga pepper ug usa ka dash sa lemon juice. Palabihan pinaagi sa cheesecloth ug mag-alagad dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 263 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 90 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 17 g |