Sa Griyego: στιφάδο, gipahayag nga stee-FAH-thoh
Ang yabi sa niini nga resipe mao ang taas nga oras sa pagluto, nga nagdala sa tinguha sa mga lami sa karne, sibuyas, ahos, dahon sa bay, ug rosemary. (Giingnan ko nga pinaagi sa pag-adjust sa gidaghanon sa tubig, kini maayo sa usa ka bag-o nga cooker o crockpot - tan-awa ang sulat sa ubos sa resipe.) Pag-alagad uban sa pinggan nga patatas o salad nga imong napili, usa ka tipik sa feta nga keso, .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 1/3 ka libras (1.5kg) nga ihalas nga karne, giputol ang mga tipak sa itlog
- 3 1/3 ka kilo (1.5kg) sa tibuok boiler nga sibuyas, gipanitan
- 3/4 ka tasa sa lana sa oliba
- 3 ounce (6 ka kutsarang) nga pula nga suka sa alak
- 10 ka cloves nga ahos, gipanitan, tibuok
- 2 ka kutsara nga tomato paste
- 2 bay nga mga dahon
- 1 stem sa presko nga rosemary
- 1 ka kutsara nga asin
- 10-12 peppercorns
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka sud-an nga kolon, hugaw ang karne sa lana sa oliba.
- Idugang ang nahabilin nga mga sangkap ug igo nga tubig aron matabonan, plus 1 pulgada. Pag-agay sa pagsagol sa kahoy nga kutsara. Dad-a sa usa ka rolling hubag ug sa diha-diha dayon pagpakunhod sa kainit ngadto sa ubos. Pagtabon ug simmer sulod sa 3-4 ka oras nga walay pagpalihok, hangtud nga magpabilin lamang ang usa ka sarsa.
Pag-andam sa panahon: Pag-andam sa panahon nag-agad sa panahon nga gikinahanglan sa pag-panit sa mga sibuyas. Pipila ka mga ideya aron kini masayon .
Hinay nga Cooker Directions: Sa usa ka komentaryo sa usa ka blog post mahitungod niini nga resipe , si Esia misulat: "Gibuhat ko kini sa hinay nga cooker ug kini sayon ug lamian.
Gibag-o nako ang resipe pinaagi sa pagdugang sa katunga sa tubig ug nahimo kini nga hingpit-akong gipaluto ang 8 ka oras sa ubos nga kahimtang. Kini nga resipe usa ka magbalantay! "
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1115 |
| Total Fat | 64 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 38 g |
| Cholesterol | 271 mg |
| Sodium | 1,608 mg |
| Carbohydrates | 39 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 94 g |