Ania ang usa ka malipayon nga lab-as nga salad nga naghiusa sa pakwan nga adunay lab-as nga mozzarella. Si Basil midugang nga usa ka herby spiciness, samtang ang sweet balsamic syrup nagdala sa pinakamaayong lami sa watermelon ug sa mozzarella.
Sayon kaayo nga ibutang sa usa ka minuto nga pahibalo, kini naghimo sa usa ka dako nga starter salad o ingon sa usa ka makapahayahay nga party appetizer.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka tasang mga cubes sa tubig (mga 1 ka pulgada), gikuha ang mga liso
- 1 ka kilo nga fresh mozzarella balls
- 2 ka kutsarang lab-as nga basil, minced
- 2 tasang maayo nga balsamic suka
- asin ug paminta
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka gamay nga kolon, dad-a ang balsamic vinegar sa usa ka hubag. Padayon nga lutoon hangtud nga kini mokunhod ngadto sa mga 1/2 nga tasa ug adunay usa ka syrup nga sama sa pagkaporma. Paggahin ug tuguti nga bug-os nga bugnaw. Kon ikaw adunay panahon, mahimo nimo ang una nga balsamic syrup sa dili pa panahon ug pasabta kini sa ulahi.
- Sa usa ka dako nga panaksan, hinayhinay nga isabwag ang mga watermelon, basil, ug mozzarella. Kung gigamit nimo ang mas dako nga gidak-on nga mga bola sa mozzarella, una nga guntinga kini nga mga piraso sa gikaon.
- Ibutang ang mga servings sa salad ngadto sa mga chilled plates. Drizzle uban sa balsamic syrup.
- Isablig sa usa ka gamay nga asin ug pepper sa ibabaw sa matag salad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 343 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 64 mg |
| Sodium | 577 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 18 g |