Kon naghimo ka nga salad salad nga sandwich, tan-awa kining resipe nga adunay mga kalainan. Ang salad salad nga mga sandwich o mga bunyo maayo alang sa mga piknik, paniudto, ug mga partido.
Ania ang pipila ka mga ideya sa pagdugang sa paghimo sa espesyal nga itlog nga itlog, lakip ang manok o ham, mustard, atsara, kampanilya, sibuyas, celery, utanon, ug mga panakot.
Nalangkit nga mga resipe
Egg Salad nga May Chives
Madali nga Egg Salad
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 malisud nga itlog, tinadtad
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/4 ka sili nga pepper
- 3 tablespoons mayonnaise
Unsaon sa Paghimo Niini
Gabunon ang tanan nga mga sangkap sa usa ka panaksan uban ang usa sa mosunod:
- 1/4 ka tasa nga tinadtad nga celery, 2 ka kutsara nga minced sibuyas, ug 2 ka kutsarang sili nga sili.
- 1/4 nga tasa nga linuto nga manok ug 1 ka kutsaritang curry powder .
- 1/2 nga tasa nga minced ham ug 2 teaspoons nga giandam nga mustasa.
- 2 tablespoons minced pickles, usa ka teaspoon nga giandam nga mustasa, ug usa ka teaspoon nga minced sibuyas.
- 1 ka kutsara nga gilutong berde nga kampana, 1 ka kutsara nga tinadtad nga pimiento, ug 1 ka kutsara nga sili nga chili .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 153 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 213 mg |
| Sodium | 145 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 7 g |