Ang mustasa, uga nga mga hilba, ug mga panakot maoy naghatag niining linghod ug lami nga karne nga puti nga lino nga linuto nga lab-as nga lami. Pag-alagad niini nga karne nga puti sa imong paborito nga mashed o sinangag nga mga patatas ug usa ka kilid nga utanon o itoy nga salad.
Mga Complementary Side Recipe alang sa mga Pamahayag nga Mga Panihapon
- Himpit, Daghang Masudlan nga mga Patatas
- Dagkong sinugba nga mga utanon
- Hingpit nga Gibundak nga Green Salad
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 nga sinugba nga sinugba nga karneng baka, mga 3 ngadto sa 4 ka libra, giputol
- 1 ka kutsarita nga dahon nga rosemary
- 2 teaspoons pinaugang dahon thyme
- 2 ka cloves nga ahos, maayong pagkadunot
- 1/4 teaspoon nga yuta nutmeg
- 1/8 ka kutsarita nga yuta nga allspice
- 1 ka asin nga asin sa dagat
- 1 ka kutsarita nga dahon nga tarragon
- 1 teaspoon nga yuta itom nga pepper
- 1 ka kutsara nga Dijon mustard
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat hurno sa 400 °. Ibutang ang sinugba sa usa ka tadyaw sa usa ka kaldero.
- Gabunon ang rosemary, thyme, ahos, nutmeg, allspice, asin, tarragon, pepper, ug mustard. Guntinga ang sinagol sa tibuok nga sinugba.
- Sa sinugba nga pagpangaon sulod sa 45 ngadto sa 55 ka minutos, o hangtud sa usa ka instant-read thermometer naglista sa mga 145 ° kung gisulod ngadto sa kinatas-ang bahin sa sinugba.
- Kuhaa gikan sa hudno, ang tolda nga huyang sa foil, ug himoa nga ang sinugba makapahulay sulod sa 10 ka minutos sa dili pa ihirma.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 350 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 135 mg |
| Sodium | 112 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 45 g |