Gihatagan og cilantro ug apog, kining tri-tip nga steak gi-marinated sa beer, bino ug mga panakot. Pagpili og usa ka mangitngit nga serbesa alang sa usa ka mas maayo nga lami ug dugangi ang dugang nga mga tipik sa pepper aron ipainit kini.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 pounds / 900 g tri-tip steak
- 1 tasa / 120 mL pula nga bino
- 1 ka serbesa
- 1 gamay nga pula nga sibuyas, ginunting
- duga gikan sa 6 ngadto sa 8 limes
- 1/4 tasa / 60 mL nga presko nga cilantro, tinadtad
- 1 1/2 ka kutsarita / 7.5 mL asin sa dagat
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL black pepper
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga pula nga mga tipik nga pepper
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL
- yuta nga cumin
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagsagol sa tanan nga mga sagol gawas sa mga tipanan sa steak ug sa stir. Ibutang ang mga steak sa usa ka dako nga linuto sa kalaha o usa ka baga nga baga. Ibubo ang pag- inom sa mga steak . Magpalingkod sulod sa daghang oras (hangtod sa 6). Preheat grill. Ibutang ang mga steak sa ibabaw sa usa ka medium nga taas nga kainit. Pag-ihaw sulod sa 10-12 ka minuto o hangtud nga maabot ang gitinguha nga doneness . Himoa ang mga steak nga pahulay alang sa mga 5 minutos sa dili pa moalagad kanila.
Kung gusto nimo idugang ang sobra nga kainit sa marinade, i-chop ang usa ka seeded jalapeƱo pepper ug isalibay kini.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 662 |
| Total Fat | 26 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 202 mg |
| Sodium | 1,084 mg |
| Carbohydrates | 24 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 67 g |