Sayon ug lamian ang Southern-style green beans nga may flavored nga pork sa asin o usa ka gamay nga ham hock.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka libra nga lab-as nga lunhaw nga liso, gihan-ay, gihinloan, ug giputol sa 1 1/2-inch nga mga piraso
- 1 ka quart (4 ka copa) nga tubig
- 1/4 pound diced salt pork o usa ka gamay nga aso nga ham hock
- 1/4 ka asin nga asin
- dash sugar
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang gisagol nga asin nga baboy o ang ham hock sa usa ka saucepan ug idugang ang tubig aron pagtabon. Tabuni ug magluto sulod sa 5 ngadto sa 10 minutos.
- Idugang ang lunhaw nga liso sa saucepan, uban sa asin ug asukar; pagtabon ug pagluto sa mga liso sa medium nga kainit sulod sa mga 30 ngadto sa 45 ka minuto, o hangtud nga ang berde nga mga liso hilabihan ka malumo.
- Kung gamiton ang ham hock, kuhaon ang karne gikan sa bukog, dice, ug ibalik ngadto sa berde nga mga liso.
Nag-alagad 4.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 226 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 27 mg |
| Carbohydrates | 46 g |
| Pagkaon sa Fiber | 21 g |
| Protein | 11 g |