Kini usa ka classic green bean casserole, usa ka importante nga panadya sa pasalamat alang sa pamilya. Ang pinggan gihimo sa berde nga mga liso, sabaw sa uhong, sibuyas sa french french, ug seasonings.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 mahimo (10 3/4 ounces)
- mub-an nga cream sa sabaw nga uhong
- 4 ka tasang lutoon nga berde nga mga liso
- 1/8 ka kutsara nga pepper
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 1 1/3 ka copa nga pritong fried sibuyas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 ° F (177 ° C / Gas 4).
- Sagola ang sabaw, gatas, ug pepper sa usa ka sudlanan nga 1/2-quart nga casserole. Idugang ang green beans ug 2/3 nga tasa sa French nga fried sibuyas.
- Pagalona ang casserole sulod sa mga 25 ka minutos, o hangtud nga maglinis sa mga kilid.
- Ibabaw uban sa nahibiling 2/3 tasa sa fried sibuyas ug pagluto mahitungod sa 5 dugang nga mga minuto, o hangtud nga ang mga sibuyas mga lightly browned.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 368 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 13 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 63 mg |
| Sodium | 44 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 12 g |
| Protein | 12 g |