Kini nga mga lunhaw nga mga liso mga creamy ug cheesy, ug sila naghimo sa usa ka fabulous side pinggan alang sa bisan unsa nga kalan-on. Sayon ra kaayo sila!
Ang mga lunhaw nga liso gibutang sa usa ka gamay nga gidaghanon sa bug-at nga cream ug pipila nga ginunting nga keso. Kung ikaw gikapoy sa samang karaang patag nga mga utanon nga gikaon, sulayi kini nga resipe.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka tasang lutoon nga berde nga mga liso
- 1/4 ka asin nga asin
- Dash cayenne pepper
- 3/4 tasa nga giputol ang keso sa Cheddar, gibahin
- 2 ka kutsara nga mantikilya, guntinga sa gagmay nga mga piraso
- 1/3 nga tasa nga bug-at nga cream
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang beans sa usa ka mabaw nga buttered baking dish. Isablig sa asin, cayenne pepper, ug 1/2 nga kopa sa ginunting nga keso; tuldok ang katunga sa mantikilya dayon ibubo ang cream ibabaw sa tanan.
- Pagpalihok sa pagsagol sa mga sagol. Isablig ang nabilin nga keso sa berde nga mga liso ug tuldok uban ang nabilin nga mantikilya.
- Magaluto sa 400 F sulod sa 20 minutos, o hangtud sa init ug bubbly.
Dugang nga mga Green Bean Recipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 355 |
| Total Fat | 20 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 55 mg |
| Sodium | 210 mg |
| Carbohydrates | 30 g |
| Pagkaon sa Fiber | 11 g |
| Protein | 16 g |