Ang Lemon nga bugas usa sa labing komon nga mga pagkaon sa South India. Kini kasagarang kaon nga mag-inusara o uban raita, yogurt, chutney o Kosambari (usa ka matang sa salad).
Dali ka nga mahulog kung magdali-dali ka nga mahimo gamit ang sobra nga humay. Idugang ang pipila ka poppadum sa kilid alang sa yano apan tasty nga pagkaon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kutsarita
- coriander seeds
- 2 tablespoons utanon, canola o sunflower cooking oil
- 1 ka kutsaritang binhi sa mustasa
- 3 ngadto sa 4 nga mga dahon
- 2 ang mga green nga chili nga na-slit lengthwise
- 1-pulgada nga piraso sa ginger, grated
- 1/2 nga copa nga mani (sinangag ug wala bayri)
- 1 teaspoon nga turmeric powder
- Juice nga 2 lemons
- 2 tasang nagluto basmati rice (o sobra nga humay)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Kusog nga sinugba ug dayon galingon nga galingon ang mga liso sa coriander. Paggahin.
- Init ang lana sa usa ka kaldero ug idugang ang mga liso sa mustasa , curry dahon, ug green nga mga chili. Isul-ob ang sinagol hangtod nga mohunong ang paghiwahi.
- Idugang ang laya ug mga mani. Isul-ig ang sinagol sa laing minuto.
- Idugang ang turmeric powder ug patya ang burner.
- Idugang ang duga sa lemon ug maayo ang pag-mix.
- Idugang ang kan-on, giasal nga coriander powder ug asin aron makatilaw ug maayo ang pag-mix.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1039 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 169,998 mg |
| Carbohydrates | 189 g |
| Pagkaon sa Fiber | 13 g |
| Protein | 28 g |