Ang usa ka gisagol nga sinagol nga Whiskey ni Jack Daniel, mga panakot, ug ang kahamili sa orange naglangkob sa nindot nga dulaan alang niini nga ham. Kini ang hingpit nga hamon alang sa Thanksgiving, Easter, o bisan unsang pinasahi nga kombira.
Ayaw pagbatig paggamit sa bourbon sa Kentucky kon gusto nimo kini nga palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ngadto sa 6 ka libra nga boneless nga bug-os nga lutuut nga aso ham katunga
- 1/3 nga tasa nga brown nga asukar, lig-on nga giputos
- 1/3 nga tasa nga Jack Whiskey sa Tennessee
- 1 ka kutsara nga pino nga grated orange peel
- 1/8 ka kutsara nga yuta
- 1/4 ka kutsarita nga yuta nga allspice
- Orange nga mga hiwa, hinay-hinay nga ginunting
- Gikuha ang kulot, alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat oven ngadto sa 325 °.
- Sa usa ka tadyaw sa usa ka kaldero, ang sinugba nga ham, nga gibuksan, alang sa mga 20 minutos kada kilo, o hangtud sa usa ka termometer sa karne mabasa nga 140 ° F.
- Sa wala pa nahuman ang ham, pag-simmer sa usa ka sagol nga brown sugar, ang wiski ni Jack Daniel, panit sa orange, cloves, ug allspice sa medium-low heat sulod sa mga 15 minutos, o hangtud nga mub-an ang diyutay.
- Ibutang ang glaze ibabaw sa ham mahitungod sa 20 minutos sa wala pa nahuman.
- Pag-alagad sa hamon nga gidayandayan sa mga hiwa nga orange ug malungtaron kon gusto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 498 |
| Total Fat | 23 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 184 mg |
| Sodium | 3,883 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 52 g |