Ang pinadaro, karne nga karne nga nailhang carne asada usa ka mahal nga pagkaon sa Colombia. Ang pag-inom kasagaran dunay orange juice o duga sa apog, maingon man ahos, mga panakot ug serbesa. Pag-alagad sa carne asada sa salsa de aji picante (tomato based chile pepper sauce) ug uban pa nga arepas , o gamiton kini ingon nga pagpuno alang sa gustoa sandwich .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 2-lb flank steak
- 1/4 tasa nga lana sa utanon
- 1 botelya sa serbesa
- 1/2 ka tasa nga duga sa orange
- Juice nga 3 limes
- 4-6 ka cloves nga ahos
- 2 ka kutsara
- pula nga suka sa alak
- 1 ka kutsara nga Worcestershire sauce
- 1 teaspoon nga cumin
- 1 pakete sa SazonGoya uban ang achiote
- Salt ug pepper sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-agos sa lana sa utanon, 1/2 sa botelya sa serbesa, orange juice, juice sa lime , suka ug Worcestershire sauce.
- Maggitik sa ahos, cumin, SazonGoya ug asin ug paminta sa pagtilaw.
- Ibutang ang flank steak sa sulod sa usa ka plastik nga bag, ug labaw pa ang sagol sa pag-marinade sa bag nga adunay steak. Ipatuhop ang bag sa hugpong, dayon ibilin ang steak aron makalutaw sa gabii diha sa fridge.
- Init ang grill sa medium-high. Kuhaa ang steak gikan sa marinade ug grill alang sa 5-8 ka minuto sa matag kilid, o hangtud nga gitinguha nga doneness.
- Himoa nga ang steak pahulay alang sa 5 minutos, unya puti kaayo thinly batok sa mga lugas ug sa pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 458 |
| Total Fat | 22 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 119 mg |
| Sodium | 171 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 44 g |