Kini usa ka dali ug sayon nga paagi sa pag-andam sa sea bass sa grill. Kini nga mga gagmay nga mga isda nga kebabs nagtrabaho ingon nga usa ka main course o appetizer.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka libra (680 g) nga bass sa dagat
- Alang sa Marinade:
- 1/4 tasa (60 mL) lemon juice
- 1/4 nga tasa (60 mL) nga lana sa oliba
- 2 ka cloves nga ahos (minced)
- 1 teaspoon (5 mL) nga uga nga oregano
- 1/2 teaspoon (2.5 mL) asin
- 1/2 teaspoon (2.5 mL) itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga baso o plastik nga panaksan, isagol ang mga sangkap sa marinade.
- Guntinga ang bass bass ngadto sa 1 ka pulgada nga cubes ug dugangi ang pag-marinade. Tabuni ang plastik nga wrapper ug himoa nga marinate sa refrigerator sulod sa usa ka oras.
- Preheat grill alang sa taas nga kainit.
- Kuhaa ang mga isda gikan sa panaksan, nga nagreserba sa marinade.
- Hibalsa ang mga bass cube sa dagat ngadto sa mga skewer. Kung gamiton ang kawayan, siguroha nga sila nahubog sa tubig sulod sa labing menos usa ka oras sa wala pa ang pagbutang og isda.
- Ibutang sa grill ug pagluto sulod sa 7-8 ka minutos, kanunay nga bastos sa pag-marinade sulod sa una nga 3-4 minutos nga pagluto.
- Sa higayon nga ang isda makaabot sa temperatura sa sulod nga 145 degrees F., kuhaon gikan sa grill ug serbisyo dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 341 |
| Total Fat | 17 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 70 mg |
| Sodium | 413 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 34 g |