Kini nga resipe yano nga himoon ug usa ka lami nga bersyon sa klasiko nga bugnaw nga sarsa alang sa sinugba nga karne. Ang usa ka tip sa diha nga ang pagpahimo sa sarsa mao ang pagtilaw sa giandam nga horseradish nga mag-inusara sa dili pa magsugod sa pamaagi, tungod kay ang mga nagkalain-laing mga tatak mahimong magkalain-lain sa spiciness.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/3 nga tasa nga giandam nga horseradish (o sa pagtilaw)
- 1 ka kutsarang lemon juice (o sa pagtilaw)
- 1/2 nga cup mayonnaise
- 1 tasa
- sour cream
- Pinch sa cayenne
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka gamay nga panaksan, palagputon ang horseradish, lemon juice, mayonnaise ug sour cream hangtod magkahiusa.
- Panahon sa pagtilaw sa cayenne, asin, ug pepper.
- Pagtabon ug pag-refrigerate sulod sa usa ka oras sa dili pa magserbisyo, o sulod sa 3 ka adlaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 78 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 11 mg |
| Sodium | 69 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |